معایب لوله های پلی اتیلن:

برای بهبود نقطه ضعفهای لوله های پلی اتیلن آنها را به وسیله چند سری فرآیند شیمیایی مثل عامل دار کردن و شبکه ای کردن تقویت میکنند. به وسیله مشبک شدن پلی اتیلن آنها میتوانند در برابر حلال هایی که آنها را حل میکنند مقاومت نشان دهند و حل نشوند. همچنین این اصلاحات باعث میشوند آنها در برابر دماهای بالا به خوبی مقاومت کنند.لوله های پلیمری مثل پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی اتیلن مشبک شده مزیت هایی در مقایسه با لوله های فلزی دارند اما معایبی نیز در کنار این مزیت ها دارند که شامل ضریب انبساط حرارتی بالا و نفوذ پذیری اکسیژن است.

ضریب انبساط حرارتی بالا:

لوله های پلیمری در مقایسه با لوله های فلزی ضریب انبساط حرارتی بالایی دارند. برای مثال لوله های پلی پروپیلن و پلی اتیلن ضریب انبساط حرارتی شان در حدود ۱۴ درصد تا ۱۹ درصد است اما این ویژگی در لوله های فلزی به میزان ۰/۰۲ و حتی ناچیزتر است.
در این لوله ها هنگامی که آب با دمای بالا در جریان است باعث ازدیاد طول در لوله میشوند و اگر خطوط لوله کشی بسته باشد در آن تنش به وجود می آید و این امر خود سبب کمتر شدن دوام این لوله ها خواهد شد.

مقاومت در برابر خوردگی:

سیستم های لوله كشی پلاستیكی در مقابل اكثر مواد شیمیایی متداول خانگی و تعداد زیادی از موادی كه ممكن است وارد سیستم فاضلابی بهداشتی شوند مقاوم هستند دیواره های صاف لوله های پلاستیكی امان انتقال موثر و بهتر فاضلاب و آب را ممكن میسازد دراین لوله ها اثری اززنگ زدگی و خوردگی نیست .

 استفاده ساده تر:

مواد لوله های پلیمری از مواد لوله های دیگر سبك تر است و بنابراین نیاز به تجهیزات استفاده كننده سنگین ندارد به عنوان مثال ، بریدن و اتصال و نصب لوله های پلیمری ساده تر از روشی است كه در مورد لوله های فلزی به كار می رود با توجه به این كه امروزه هزینه نیروی كار ، پارامتر مهمی در قیمت نهایی مخصوص سیستم های لوله كشی است مزیت این لوله ها روشن تر می شود .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *